سه شنبه 24 تير 1399

Fa En
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 187

مرمت ساختمان تاریخی مدرسه پروین

فعالیت های ارزشمند خیرین فرهنگی و مدرسه ساز تبریز

در پایان آیین افتتاح پیش دبستانی و دبستان غیردولتی دخترانه نیکان آینده شعبه پروین از یکی از خیرین تبریزی (جناب آقای حاج جواد طرزمنی) که هزینه کامل مرمت ساختمان تاریخی مدرسه 80 ساله پروین را عهده دار شده است، توسط استاندار آذربایجان شرقی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش نصر : 
فعالیت های ارزشمند خیرین فرهنگی و مدرسه ساز تبریز

استاندار آذربایجان شرقی در آیین پیش دبستانی و دبستان غیردولتی دخترانه نیکان آینده شعبه پروین، با اشاره به فعالیت های ارزشمند خیرین فرهنگی و مدرسه ساز تبریز، تاکید کرد: خیرین ارزشمندی در تبریز زندگی می کنند و این موضوع شایسته شهری است که شهر اولین های آموزش و پرورش و فرهنگ کشور است. 

مجید خدابخش خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم به عنوان نسل آینده کشور بسیار مهم است و «نیکان آینده» نیز که اقشار ضعیف جامعه را هدف گرفته است،  اقدام بسیار ارزشمندی انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، نیازمند کمک جامعه هستند، تصریح کرد: هر کمکی به این کودکان، کمک به تمام جامعه بوده و آرامش را به شهرمان هدیه می دهد.

خدابخش عنوان کرد: افزایش کار گروهی در مدارس مورد تاکید است تا نسل آینده به صورت علاقمند به کار گروهی و اجتماعی تربیت شوند.

وی در پایان ، گفت: در سوره بقره 30 آیه در زمینه انفاق و احسان بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است و این موضوع تاکیدی بر اهمیت نیکی در جامعه است.

مرمت ساختمان تاریخی مدرسه پروین و چاپ خاطرات فارغ التحصیلان

در پایان آیین افتتاح پیش دبستانی و دبستان غیردولتی دخترانه نیکان آینده شعبه پروین از یکی از خیرین تبریزی که هزینه کامل مرمت ساختمان تاریخی مدرسه 80 ساله پروین را عهده دار شده است، توسط استاندار آذربایجان شرقی تقدیر به عمل آمد.

«جواد طرزمی»  هزینه این اقدام ارزشمند برای تاریخ و فرهنگ تبریز را بر عهده گرفته است. 

همچنین در این مراسم از فارغ التحصیلان ادوار مختلف مدرسه پروین درخواست شد تا خاطرات خود را نوشته و برای چاپ به صورت کتاب، در اختیار این مدرسه قرار دهند.

لازم به ذکر است که برگزاری این مراسم حاشیه های بسیار زیبایی نیز به همراه داشت و آن حضور دانش آموختگانی بود که در پس سال ها در مدرسه دوران نوجوانی و جوانی خود حضور یافته و با گرفتن عکس های یادگاری دسته جمعی ، خاطرات خود را مرور می کردند . در این بین حضور معلمان آن دوران در کنار شاگردان پابه سن گذاشته شان لطف دیگری داشت .

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایان پاکستانی در شهر بدون گدا

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ پ ...

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز ...

  موسسه در رسانه ها

  شهر بدون گدا
  هجوم یولچی ها به تبریز و ظهور گدایا ...

  گمان می‌کردم سال‌هاست از تبریز رخت بربسته‌اند اما ...

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو ...

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش ...