چهارشنبه 9 بهمن 1398

Fa En

آرشیو آرشیواخبار

استقرار پايگاه های جمع آوري زكات فطره

(2172)

امسال نیز همانند سنوات قبل صندوقهای جمع آوری زکات فطره همزمان با برگزاری نماز عید فطر در محدوده مصلای تبریز و اطراف و همچنین صندوقهای ثابت در نقاط پرتردد شهر تبریز تا عصر روز عید فطر آماده جمع آوری زکات فطره شهروندان عزیز می باشد.

پنجشنبه 25 تير 1394

اعمال شب‌های قدر

(2078)

اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است:
اعمالی که در هر سه شب انجام می‌ شود و به اعمال مشترک معروف است و اعمالی که مخصوص هر یک از شب‌های مبارک نوزدهم، بیست و یکم و بیست ‌و سوم است.

دوشنبه 15 تير 1394

دستگاههای خودپرداز بانک صادرات ایران آماده دریافت اهدائي هاي نقدي به صندوق مستمندان تبريز

(2037)

​بانک صادرات ايران در پاسخ به نیاز مشتریان و به منظور کاهش هزینه ها و افزایش سرعت عملیاتی بانکی، قابلیت دریافت و جوه کمک های مردمی به سازمان های خیریه من جمله موسسه خيريه مستمندان تبريز را گسترش داد .

پنجشنبه 11 تير 1394

کودکان گدا با حقوق ۲ میلیون تومانی در تهران!

(2262)

مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: کمتر از ۱۰ درصد متکدیان نیازمند واقعی هستند و کمترین درآمد کودکان متکدی ماهانه یک و نیم الی دو میلیون تومان است.

پنجشنبه 21 خرداد 1394

گدایانی با درآمد روزانه تا 400هزار تومان و مسلح به شوکر

(1829)

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نتایج یک پژوهش حدود 5هزار متکدی در تهران وجود دارد که به‌طور میانگین روزانه 300 تا 400هزار تومان درآمد دارند و برخی از آنان به شوکر مسلح هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتیجه یک پژوهش میدانی در تهران نشان می‌دهد در حال حاضر و طبق آخرین برآوردها، 5هزار متکدی در تهران حضور دارند که فقط 10 تا 15 درصد آنها واقعاً نیازمند هستند و مسئولان و متولیان در تلاش هستند تا برای این 15 درصد متکدی نیازمند اشتغال‌زایی صورت گیرد

سه شنبه 19 خرداد 1394

اين شهر گدا ندارد

(2459)

نصر نیوز: حضور و ظهور فرهنگ تکدی گری در استان ها و شهرهای کشور بسیار متفاوت است. در برخی بیشتر و در برخی کمتر؛ اما در این بین استان آذربایجان شرقی و بخصوص شهر تبریز از دیرباز به عنوان شهر بدون گدا مشهور بوده است.

سه شنبه 19 خرداد 1394

چگونگی ولادت امام زمان (عج)، در عصر خفقان و تهدید

(2173)

وضعیت شیعیان در آستانه تولد امام زمان(عج)
براى آشنایى بیشتر با اوضاع فرهنگى و سیاسى شیعیان در هنگام تولد امام زمان(عج) لازم است نگاهى هرچند كوتاه به وضعیت دوران حضرت امام حسن عسكرى(علیه السلام)داشته باشیم; دوران امامت آن حضرت همزمان بود با خلافت سه نفر از خلفاى عباسى، كه به ترتیب عبارت اند از: المعتز بالله، المهتدى بالله و المعتمد بالله.[ مهدى پیشوایى، سیره ى پیشوایان، ص 616]

سه شنبه 12 خرداد 1394

فضیلت و اعمال مشترکه ماه شعبان

(1970)

شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌كرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر كه یك روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است كه چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟

پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

اين الرجبيــــــون؟

(2104)

ماه مبارك رجب اولين ماه از فصل رويش جوانه هاي نيايش و بندگي است؛ فصلي كه در سه ماه عظيم آن يعني رجب و شعبان و رمضان، بندگان خالص خدا، دلدادگي و خلوص را به اوج مي رسانند و ره توشه يك سال خود را از آن برمي گيرند؛ ترنم زمزمه آنان در شب و روز ماه رجب: «يا من ارجوه لكل خير» است و مدام از او مي خواهند كه: «اعطني بمسئلتي اياك جميع خيرالدنيا و خير الاخره و اصرف عني بمسئلتي اياك جميع شر الدنيا و شرالاخره

دوشنبه 31 فروردين 1394

چهل حدیث گهربار از حضرت فاطمه زهرا(س)

(1802)

با عرض تسليت شهادت صديقه كبري حضرت فاطمه زهرا (س) چهل حديث گهربار از آن بانوي بزرگوار تقديم مي گردد

سه شنبه 12 اسفند 1393

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایان پاکستانی در شهر بدون گدا

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ پ

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

  موسسه در رسانه ها

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش

  روزنامه ایران
  رفع معضل متكديان به روش تبريزي ها

  «سيروس نائبي توتونچي»، مديرعامل موسسه حمايت از مست