چهارشنبه 9 بهمن 1398

Fa En

آرشیو آرشیواخبار

زندگینامه امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام)

(1653)

امام علی ‌بن موسی‌الرضا (علیه السلام) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام می‌باشند.
ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام رواداشتند و سر انجام مأمون عباسی ایشان را در سن 55 سالگی به شهادت رساند. در این نوشته به طور خلاصه، بعضی از ابعاد زندگانی آن حضرت را بررسی می‌نماییم.

يکشنبه 24 شهريور 1392

تبریک عید سعید فطر

(2813)

بر سفره رمضان نشستيم و از خوان آسمانى خداوند لقمه هاى راز بر گرفتيم ؛ بال در بال ملايك به ملكوت پرواز كرديم . يك ماه بر سفره خداوند ميهمان بودن ، وجود ما را به خصلت دوستان خداوند آذين بست و اينك به عيد فطر در آمديم .
در ماه صيام گرسنگى و تشنگى را تجربه كرديم . دهان ، چشم ، گوش و فكرمان را از شبهه ها برحذر داشتيم . پاكى را در همه اعضا و جوارح خويش جارى و سارى كرديم و پاك شديم .

چهارشنبه 16 مرداد 1392

برای حل دو معضل بزرگ کلان‌شهرها، از «تبریز» درس بگیریم

(2148)

شاید اگر تبریز شهری کوچک ـ و نه حتی کلان‌شهری که ما سراغ داریم ـ در یک کشور نیمه پیشرفته بود، صف مسئولان برای رفتن به آنجا و آوردن تحفه‌ای برای گره‌گشایی از دردهای رایج کشورمان تمامی نداشت!

دوشنبه 14 مرداد 1392

ميلياردرهاي خير دنيا

(2082)

«گوردون مور»‏ يكي از بنيان‌گذاران «اينتل» است. او در سال ۲۰۰۰ ميلادي بنياد «گوردون و بتي مور»را تاسيس كرد. اين موسسه بر علم، حفاظت از محيط‌زيست و آموزش پرستاري تمركز كرده است. آموزش پرستاري از طرح‌هاي بتي مور است كه بعد از اينكه در بيمارستان تزريقي اشتباهي از سوي يك پرستار دريافت كرد آن را در برنامه‌هايش گنجاند.

يکشنبه 13 مرداد 1392

استقرار پايگاه های جمع آوري زكات فطره

(1797)

امسال نیز همانند سنوات قبل صندوقهای جمع آوری زکات فطره همزمان با برگزاری نماز عید فطر در محدوده مصلای تبریز و اطراف و همچنین صندوقهای ثابت در نقاط پرتردد شهر تبریز تا عصر روز عید فطر آماده جمع آوری زکات فطره شهروندان عزیز می باشد.

شنبه 12 مرداد 1392

احکام زکات فطره

(1827)

(مساله 1992) كسيكه مخارج سال خود و عيالاتش را ندارد و كسى هم ندارد كه بتواند مخارج سال خود و عيالاتش را بگذراند فقير است و دادن زكات فطرة بر او واجب نيست.

شنبه 12 مرداد 1392

برگزاري مراسم سوگواري به مناسبت شهادت مولي الكونين علي ابن ابيطلب (ع)

(1898)

کارلايل ـ فيلسوف بزرگ انگليسي ـ مي گويد : « ما را نمي رسد جز آن که علي ( عليه السلام ) را دوست بداريم و به او عشق بورزيم ، چه او جوان مردي است بس عالي قدر و بزرگ نفس ، از سرچشمه ي وجدانش خير و نيکي مي جوشيد ، از دلش شعله هاي شور و حماسه زبانه مي زد ، شجاع تر از شير ژيان بود ولي شجاعتي ممزوج با لطف ورحمت و عواطف رقيق و رافت ... در کوفه کشته شد ، شدت عدلش موجب اين جنايت گرديد ، چنانکه هر کس را ماند خود عادل مي ديد ، پيش از مرگش درباره ي قاتل خود گفت : و اگر زنده ماندم خودم نمي دانم [ با ضارب چه کار کنم ] و اگر در گذشتم کار به دست شما است ، اگر خواستيد قصاص نماييد در برابر يک ضربت تنها زنيد ، اگر در گذريد به تقوا نزديک تر است

دوشنبه 7 مرداد 1392

اعمال مشترک و خاص شب های قدر

(2097)

خداى تعالى در شب قدر حوادث یک سال را تقدیر می کند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت، شقاوت و چیزهایى دیگر از این قبیل را مقدر می ‏سازد که فرشتگان به امر پروردگار، آن را انجام می دهند و شیطان در این شب بیرون نمی‌آید تا صبح آن طلوع کند.

يکشنبه 6 مرداد 1392

فعال سازي مجدد سايت و اعتذار از وقفه

(1776)

ضمن عرض پوزش از وقفه ايجاد شده در فعاليت سايت موسسه . اين پايگاه مجددا فعال گرديده و آماده ارائه خدمات و اطلاع رساني به حاميان محترم موسسه مي باشد.

يکشنبه 6 مرداد 1392

تبریز شهر بدون گدا ....

(1375)

موسی کاظم زاده برای ایسنا نوشت: تبریز در گذشته و امروز در بسیاری از عرصه‌ها جزو شهر اولین‌های ایران بوده و هست، رنگین کمانی از این اولین‌ها را می‌توان به اولین مدرسه، اولین چاپخانه، اولین تئاتر، اولین نشریه، اولین بلدیه و اولین‌های دیگر اشاره کرد که هر کدام از این‌ها نمود، بارز اقتدار شهر اولین‌ها را نشان می‌دهد.

سه شنبه 1 اسفند 1391

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایان پاکستانی در شهر بدون گدا

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ پ

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

  موسسه در رسانه ها

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش

  روزنامه ایران
  رفع معضل متكديان به روش تبريزي ها

  «سيروس نائبي توتونچي»، مديرعامل موسسه حمايت از مست