چهارشنبه 9 بهمن 1398

Fa En
تاریخ : چهارشنبه 20 مرداد 1395
کد 154

هر کس در آذربایجان شرقی معتاد متجاهر و گدا پیدا کند، جایزه دارد

نصر: معاون استاندار آذربایجان شرقی به موفقیت این استان در ریشه کنی تکدی گری و وجود معتادان متجاهر با کمک سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: ما امروز در تبریز و آذربایجان شرقی معتاد متجاهر و گدا نداریم و مدیریت استان برای کسی که گدا و معتاد متجاهر معرفی کند، جایزه تعیین کرده است.

نصر: معاون استاندار آذربایجان شرقی به موفقیت این استان در ریشه کنی تکدی گری و وجود معتادان متجاهر با کمک سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: ما امروز در تبریز و آذربایجان شرقی معتاد متجاهر و گدا نداریم و مدیریت استان برای کسی که گدا و معتاد متجاهر معرفی کند، جایزه تعیین کرده است.
به گزارش خبرنگار نصر، "سعید شبستری خیابانی" در دیدار با رئیس سازمان خیریه ASB آلمان گفت: سازمان بهزیستی در ایران بیشتر سیاست گذار و ناظر است و بخش عمده ای از کار کمک رسانی و توانمندسازی خانواده های نیازمند به کمک ایران توسط سازمان های مردم نهاد خیریه انجام می شود.

وی کارکرد سازمان بهزیستی در ایران را تامین سلامت روانی و جسمی برای شهروندان نیازمند عنوان کرد و گفت: آذربایجان شرقی در این بخش از جمله استان های پیشروی ایران است و نگاه ما به آسیب های اجتماعی بسیار جدی است.

شبستری نقش سازمان بهزیستی ایران در تبیین حقوق کودک و جلوگیری از کودک آزاری را مهم شمرد و گفت: سامان دهی کودکان کار، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست از جمله وظایف مهم این سازمان است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی به موفقیت این استان در ریشه کنی تکدی گری و وجود معتادان متجاهر با کمک سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: ما امروز در تبریز و آذربایجان شرقی معتاد متجاهر و گدا نداریم و مدیریت استان برای کسی که گدا و معتاد متجاهر معرفی کند، جایزه تعیین کرده است.

رئیس سازمان خیریه ASB آلمان هم در این دیدار خطابب به شبستری گفت: سیاستمداران آلمانی به اندازه شما به آسیب های اجتماعی مسلط نیستند و من از اینکه شما اشرافیت کامل بر موضوعات فنی و اجتماعی جامعه خود دارید، خوشحالم.

"اولدینچ باخ" ادامه داد: در کشور من سیاستمداران از اطلاعات فنی در رابطه با جامعه به اندازه سیاستمداران ایرانی برخوردار نیستند.

باخ اظهار کرد: سازمان 'آ اس ب' از سال 1888 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و فلسفه آن کمک رسانی به افراد نیازمند است.

وی گفت: اعضای این سازمان خیریه بر خلاف سازمان های سیاسی و احزاب مختلف که روند رو به کاهشی دارند، روز به روز در حال افزایش است.

رئیس سازمان خیریه ASB آلمان افزود: این سازمان در حوزه کمک رسانی به افراد آسیب دیده از سیل و زلزله، خانواده های در معرض آسیب، کودکان و سالمندان و کمک به نیازمندان کشورهای دیگر فعالیت می کند.

وی ادامه داد: یک میلیون و 300 هزار نفر عضو این سازمان هستند و در 33 کشور به فعالیت می پردازند. در زمینه کمک رسانی به نیازمندان دیگر کشورها تیمی 200 نفره در سازمان وجود دارد که در آماده باش کامل بوده و در صورت وقوع حوادث مختلف و نیازمندی دیگر کشورها آماده امدادرسانی هستند.

باخ با اشاه به دیدارهایش در تهران با مسئولان کشور گفت: مذاکرات مثبتی در تهران و آذربایجان شرقی داشته ایم و علاقمند به همکاری در این کشور هستیم.

رئیس سازمان خیریه ASB آلمان با اشاره به برجام گفت: در چند ماه گذشته روابط ایران و آلمان مثبت تر شده و وزارت امور خارجه آلمان پشتیبان ایجاد همکاری سازمان 'آ اس ب' با ایران است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر گسترش روابط با کشورهای دیگر به خصوص در حوزه‌های اجتماعی، گفت: فعالیت‌های سیاسی در ایران تاثیری بر فعالیت‌های اجتماعی ندارد.

سعید شبستری در دیدار با مدیرعامل جمعیت مددکاران و خیران ASB آلمان، اعلام کرد: آماده همکاری متقابل در خوص تبادل تجربیات با دیگر کشورهای جهان در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه هستیم.

وی با اشاره به فعالیت چندساله خود در سازمان بهزیستی و اشراف بر مسایل اجتماعی و مددکاری در ایران و کشورهای مختلف، خاطرنشان کرد: بهزیستی سازمانی دولتی است که سعی می کند بیشتر به صورت سیاستگذار ناظر عمل کرده و از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کند.

انتهای پیام/

 • نوشته شده
 • در چهارشنبه 20 مرداد 1395
 • ساعت 08
 • توسط مدیر سایت مستمندان
 • تعداد بازدید 1594
نظرات شما
captcha refresh

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایان پاکستانی در شهر بدون گدا

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ پ

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

  موسسه در رسانه ها

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش

  روزنامه ایران
  رفع معضل متكديان به روش تبريزي ها

  «سيروس نائبي توتونچي»، مديرعامل موسسه حمايت از مست