سه شنبه 30 بهمن 1397

Fa En

آرشیو آرشیواخبار

قبح دریافت صدقه از بین رفته است!!

(740)

امروزه مسئولان کمیته امداد با افتخار از آمار روزافزون افرادی که به این کمیته اضافه می‌شوند خبر می‌دهند.

دوشنبه 13 مهر 1388

استقرار پايگاه های جمع آوري زكات فطره

(766)

امسال نیز همانند سنوات قبل صندوقهای جمع آوری زکات فطره همزمان با برگزاری نماز عید فطر در محدوده مصلای تبریز و اطراف و همچنین صندوقهای ثابت در نقاط پرتردد شهر تبریز تا عصر روز عید فطر آماده جمع آوری زکات فطره شهروندان عزیز می باشد.

چهارشنبه 25 شهريور 1388

احكام زكات فطره

(758)

(مساله 1991) كسيكه موقع غروب يعنى قبل از غروب شب عيد فطر گرچه بچند لحظه باشد بالغ و عاقل و هوشيار است و فقير و بنده كس ديگر نيست، بايد براى خودش و كسانيكه نان‏خور او هستند، هر نفرى يك صاع كه تقريبا 3 كيلوگرم است گندم يا جو يا خرما يا كشمش يا برنج‏يا ذرت و مانند اينها بمستحق بدهد و اگر پول يكى از اينها را هم بدهد كافى است.

چهارشنبه 25 شهريور 1388

شهادت حضرت علی علیه‏السلام

(744)

سیزده قرن از شهادت حضرت علی علیه‏السلام می‏گذرد؛ ولی نام و یاد آن رهبر بزرگوار و والا، همواره در قلب پیروانش موج می‏زند؛زیرا طول زمان و گردش روزگار هرگز نمی‏تواند او را محو کند و روز به روز بر عظمت آن بزرگوار افزوده می‏شود.

پنجشنبه 19 شهريور 1388

شناخت ماه خدا

(771)

نخستين كارى كه بايد در ارتباط با ((ماه مبارك)) انجام گيرد, بدست آوردن نگاه صحيح نسبت به آن مى باشد, نگاهى برگرفته از آنچه كه كتاب خدا و پيشوايان راستين الهى به انسان ارايه كرده اند. بدين ترتيب انسان مومن, در آغاز و پيش از انجام هرگونه رفتار و برخورد با اين ماه, در تب و تاب به دست آوردن آگاهى از ((چيستى ماه رمضان)) و كسب معرفت لازم درباره مقام, موقعيت و جايگاه آن است.

چهارشنبه 28 مرداد 1388

اعياد شعبانيه مبارک

(787)

"امام حسين(ع)" دومين فرزند اميرمؤمنان "علي ابن ابيطالب(ع)" و "فاطمه زهرا(س)"، و محبوب پيامبراكرم(ص) بود.

بر اساس احاديث و روايات متعدد، تولد "امام حسين(ع)" و شهادت مظلومانه اش به دست دشمنان اسلام، پيش از تولد آن حضرت، از سوي "جبرئيل امين(ع)" و پيامبر عظيم الشأن(ص) پيش گويي شده بود، از جمله آن ها، حديث ذيل است:

پنجشنبه 1 مرداد 1388

اقرا باسم ربك الذی خلق

(772)

" اقرا باسم ربك الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرا و ربك الاكرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم."( علق/5-1)؛بخوان به نام پروردگارت كه - جهان را- آفرید. همان كه انسان را از خون بسته ای خلق كرد. بخوان كه پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان كه به وسیله قلم تعلیم نمود و به انسان آنچه را نمی دانست، یاد داد.

يکشنبه 28 تير 1388

فرخنده میلاد مولی الموحدین حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام بر ییروانش خجسته باد

(426)

مکه در ماه رجب، پذيراي مقدم زيارت کنندگان خانه خدا بود. زائران با آداب و مناسک خود به گرد خانه خدا طواف مي کردند، گاه پروردگارشان را مي خواندند و گاه بت ها را. و آن روز نيز که روز جمعه سيزدهم ماه رجب بود در اطراف خانه کعبه ازدحام عجيبي برپا بود.

شنبه 13 تير 1388

اين الرجبيــــــون؟

(803)

خداي متعال در آسمان هفتم فرشته اي به نام «داعي» قرار داده كه از آغاز ماه رجب، هر شب تا صبح ندا مي دهد: خوشا به حال تسبيح كنندگان خدا، خوشا به حال فرمانبرداران خدا، و خداي تعالي مي فرمايد: من همنشين كسي هستم كه با من همنشيني كند و فرمانبر كسي هستم كه فرمان من برد و آمرزنده كسي هستم كه از من طلب آمرزش كند؛ ماه رجب، ماه من است و بنده، بنده من است و رحمت، رحمت من است، هر كه مرا در اين ماه بخواند، پاسخش مي دهم و هر كه از من چيزي بخواهد، خواسته اش را برآورده مي سازم و اين ماه را رشته پيوند خود و بندگانم قرار داده ام هر كه به آن دست يازد به من رسد

شنبه 6 تير 1388

برگزاري آيين "رغايب "

(761)

"رغايب " امسال همزمان با روز رغيبه و نخستين پنجشنبه و جمعه ماه رجب در محل گورستانهاي تبريز برگزار خواهد شد.

دوشنبه 1 تير 1388

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایی بلوچ های پاکستانی در شهر بدون ...

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ ب

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

  موسسه در رسانه ها

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش

  روزنامه ایران
  رفع معضل متكديان به روش تبريزي ها

  «سيروس نائبي توتونچي»، مديرعامل موسسه حمايت از مست