دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

Fa En
تاریخ : شنبه 16 دي 1396
کد 176

بازدید از موسسه

آیت الله اختری: تجربیات "مؤسسه حمایت از مستمندان تبریز " در اختیار مجمع جهانی اهل بیت(ع) قرار گیرد

مؤسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز يكي از بزرگترين خيريه های كشور ايران است که باعث گردیده تبریز "شهر بی گدا" شود.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» در سفر به آذربایجان شرقی، از "مؤسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز" بازدید کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در این بازدید، ضمن قدردانی از زحمات مسؤولان این مؤسسه خیریه به معرفی فعالیت های مختلف این مجمع پرداخت.

اختری با اشاره به برنامه های مجمع جهت محرومیت زدایی از پیروان اهل بیت(ع) در جهان گفت: مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در نظر دارد چنین مؤسسه ای را برای خانواده های مستند و ایتام آل محمد در سراسر جهان بخصوص در کشور های اسلامی تاسیس کند.

ایشان ضمن تقدیر مجدد از مؤسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز، خواستار آن شد که تجربیات این موسسه در اختیار مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرد.

در این دیدار آقای «عباس حیدر» معاون اقتصادی و حجت الاسلام «طالبی نیا» مدیرکل اروپا آمریکای مجمع جهانی اهل بیت(ع) و نیز حجت الاسلام «حسینی» نماینده مجمع و حجت الاسلام «زعفرانچیلر» مسؤول دفتر خبرگزاری ابنا در تبریز حضور داشتند.

 

شایان ذکر است مؤسسه خيريه حمايت از مستمندان تبريز يكی از بزرگترين خيريه های كشور ايران است كه به عنوان یک سازمان مردم نهاد (سمن) از سالیان دور در شهر ولایتمدار تبريز بنيان نهاده شده است. 

این مؤسسه از مهمترین عواملی است که باعث گردیده است شهر تبریز بواقع ملقّب به "شهر بدون گدا" گردد.

مؤسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز حدود دوهزار خانواده مستمند را تحت پوشش حمایتی خود دارد که تمامی مشکلات یک خانواده ــ از قبیل دارو و درمان، ازدواج، مسکن، تحصیل و حتی کار‌یابی ــ را در بر می گیرد. این موسسه هر ماه نزدیک دو تن گوشت گوسفندی نر را بین فقرا تقسیم میکند.

این مؤسسه که توسط خیرین تبریز اداره می شود هفت نفر هیئت رئیسه و حدود چهل نفر هیئت مدیره فعال دارد و با کمک های مردمی اداره می گردد.

یکی از اقدامات جالب توجه مؤسسه این است که با فرهنگ سازی، اهداء تاج گل از مجالس ترحیم تبریز جمع آوری شده و در عوض، هزینه تاج گل برای شادی مرحومان به امور خیریه ــ از جمله این مؤسسه ــ تحویل داده می شود.

مؤسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز در سال 1390 در بين خيريه هاي مردم نهاد كشور، توسط وزارت كشور به عنوان بهترين مؤسسه اعلام گرديد.

 

.....................
پایان پیام/ 101

 • نوشته شده
 • در شنبه 16 دي 1396
 • ساعت 19
 • توسط مدیر سایت مستمندان
 • تعداد بازدید 412
نظرات شما
captcha refresh

تبریز شهر بدون گدا

گدایان وارداتی
گدایان پاکستانی در شهر بدون گدا

نصر: معاون موسسه حمایت از مستمندان تبریز گفت: ۲۶ پ

متکدیان حرفه ای
تنها 60 نفر از یک هزار و 559 متکدی ...

نصر: مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

  موسسه در رسانه ها

  مصاحبه دکتر بایبوردی
  موسسه حمایت از مستمندان تبریزاعتبار ...

  مهر تبریز-احمد بایبوردی فعال فرهنگی واجتماعی؛ امرو

  روزنامه صائب تبریز
  قبل از انقلاب عده‌ای از مردم که بسی ...

  نصر: روزنامه صائب تبریز در شماره جدید خود در گزارش

  روزنامه ایران
  رفع معضل متكديان به روش تبريزي ها

  «سيروس نائبي توتونچي»، مديرعامل موسسه حمايت از مست